Главная Знания Статьи Флюороз

postheadericon Флюороз

Попадання фтору в організм має як позитивний вплив - знижує захворюваність карієсом зубів, так і згубний - викликає флюороз зубної емалі та скелета внаслідок попадання в організм фтору у великих кількостях протягом тривалого часу. Рівні споживання фтору, що ведуть до настільки протилежних наслідків, розрізняються досить незначно.

Надлишок фтору позначається на здоров'ї зубів. На зубах можуть проявлятися крейдоподыбними плямами. Надлишок фтору проявляється на молочних зубах у вигляді коричневих смуг та плям. Дане захворювання носить назву - флюороз.

Флюороз небезпечний тим, що може викликати руйнування зубів. Захворювання відбивається не тільки на зубах, так само ламкими стають кістки. Для встановлення рівня фтору в організмі лікарі беруть аналіз крові та слини.

 

Профілактикою флюорозу можна вважати вживання морепродуктів. Досить пару раз на тиждень вживати рибу або морську капусту, щоб прибрати надлишки фтору. Так само в раціон слід включити молоко та молочні продукти, шпинат, капусту, петрушку та інші продукти, що містять кальцій, який має властивість витісняти з організму зайвий фтор. Так само потрібно відмовитися від фторированной зубної пасти.