Главная Знания Статьи Особливості зубів мудрості

postheadericon Особливості зубів мудрості

Розрізняють такі особливості зубів мудрості:

• Непередбачуваний зовнішній вигляд. З анатомічний точки зору зуб мудрості нічим не відрізняється від інших зубів. Однак з точки зору зовнішнього вигляду зубів мудрості властиво велика різноманітність будови, що і є головною проблемою при лікуванні зубів мудрості. Найбільш непередбачувана будова коронки виявляється у верхніх зубів мудрості. Нижні ж, в свою чергу, відрізняються найбільшим відхиленням осі кореня від осі коронки. Як і коронки, коріння цих зубів теж мають непередбачувану форму. Крім того, практично неможливо передбачити кількість коренів і кореневих каналів.

• Ще однією особливістю зубів мудрості, є те, що вони не беруть участь в процесі пережовування їжі - дана функція була втрачена в ході еволюції. На думку багатьох вчених, саме ця особливість є головною причиною того, що зуби мудрості часто псуються. Справа в тому, що в процесі жування зуби самоочищаються і стимулюється їх кровопостачання. Саме, байдужість зуба при жуванні стала причиною, що багато лікарів думають, що зуб мудрості не потрібен і його слід видалити при перших же скаргах.

 

• Верхні зуби мудрості контактують тільки з одним зубом при змиканні. Справа в тому, що при правильному змиканні зубів, всі зуби контактують з двома зубами. Кожен зуб нижнього зубного ряду одночасно стосується з однойменним зубом верхньої щелепи і з впередстоячим. Винятками з цього правила є тільки верхні зуби мудрості і нижні центральні різці.