Главная Знания Статьи

postheadericon Гіпоплазія емалі

Гіпоплазія емалі - недостатній розвиток поверхневого шару (емалі) молочних або постійних зубів. Вкрай вираженою формою гіпоплазії емалі є аплазія - її повна відсутність. Виявляється зміною форми і зовнішнього вигляду зубів, наявністю білястих або депігментованих ділянок, борозенок, заглиблень, при аплазії - больовими відчуттями на різні подразники. Найбільш часто гіпоплазія емалі веде до розвитку глибокого карієсу, пульпіту, формування неправильного прикусу.

Причини розвитку гіпоплазія емалі

Виникають гіпоплазії емалі через серйозних порушень обміну речовин в організмі плода. І основною причиною є або патологія закладок клітин зародка, або несприятливі фактори, що негативно впливають на плід.

Не цілком коректно твердження про те, що гіпоплазія емалі виникає тільки через порушення мінерального обміну і ділянки гіпоплазії - це ні що інше, як зона демінералізації. Якби це було основною причиною гіпоплазія емалі, то патологія не була настільки широко поширена. На сьогоднішній день захворюваність постійно зростає, так як шкідливі фактори починають діяти на зачатки зубів ще задовго до формування і народження плода. Висновки про те, що токсикоз і інфекційні захворювання у вагітної призводять до аномалій розвитку плода, цілком обгрунтовані. Дослідження підтверджують, що аплазії емалі і інші аномалії зубів частіше зустрічаються у дітей, чиї матері перенесли під час вагітності ГРВІ, краснуху, токсоплазмоз. Або ж якщо частина вагітності протікала з серйозними токсикозами. Недорозвинення емалі спостерігається у недоношених дітей і у дітей, які отримали травми під час пологів. Факторами є енцефалопатії, атопические дерматити, рахіт та інші порушення обміну кальцію.

Гіпоплазія емалі в тій чи іншій мірі виявляється практично у половини дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. При цьому вона носить системний характер і частіше спостерігаються ураження кількох зубів. Гіпоплазія емалі з глибокими змінами діагностують у 40% клінічно здорових дітей.                 


postheadericon Миссия ортопеда-стоматолога

Задание стоматолога-ортопеда – восстановление зубов даже при их отсутствии. Тут существует несколько путей. В случае, если от зуба остался только здоровый корень, то совсем не обязательно удалять и его, а можно установить искусственную коронку. В противном случае стоматолог-ортопед использует протез. Тема имплантации новых зубов раньше была недосягаемой, что уже говорить о возврате природных функций новому зубу. К счастью, развитие стоматологии в наше время принесло свои плоды, и на сегодняшний день существует возможность восстановить прежнюю улыбку пациенту, не принося вреда организму.Способы установки протезов классифицируют на:
  • Съемное протезирование зубов. Применяется тогда, когда у пациента отсутствует большая часть зубного ряда, или вообще нет зубов. Для этого изготавливается вставной протез, которые визуально сложно отличить от настоящих зубов. Такой метод самый быстрый, доступный всем и нетрудоемкий.

  • Несъемное протезирование зубов используется для замены частично разрушенного зуба или при нехватке нескольких зубов. В этом случае пациенту не нужно их регулярно снимать и очищать, потому что эти протезы закрепляются с помощью пломбирующих смесей для надежной фиксации. В зависимости от объема стоматологических работ, данный вид имплантации, в свою очередь, делится на установку фрагментарных коронок, вкладок, полных коронок и мостов.
  • Частично-съемное протезирование зубов показано при единичной замене. Существует два вида таких протезов. Если нужен зуб, который будет использоваться в период изготовления постоянного имплантата, то стоматолог-ортопед установит временный протез. После того, как постоянный зуб будет готов, врачи снимают временный и устанавливают новый. Разница такого типа протезирования от остальных в том, что имплантат не нужно снимать пациенту. По необходимости он будет безопасно извлечен в отделении ортопедической стоматологии.

 

 

postheadericon Догляд за знімними зубними протезами

До цього виду відносяться акрилові і нейлонові протези, які легко виймаються з рота в разі необхідності. Їх чистка повинна виконуватися не менше двох разів на добу, рекомендований стоматологами варіант - після кожного прийому їжКрем (клей) для фіксації. Повинен підбиратися для кожної людини індивідуально в залежності від стану слизової оболонки його ротової порожнини. В ідеалі такі креми та клеї полегшують процес звикання до протезу, а в подальшому сприяють його правильної експлуатації. Але на практиці вони підходять не всім. Перед застосуванням слід проконсультуватися з лікарем.Особливості зберігання. Прийнято вважати, що на ніч усі знімні зубні протези потрібно знімати, занурюючи їх у склянку з водою або антибактеріальним розчином. Ця рекомендація була актуальною раніше, коли основним матеріалом був каучук, який швидко пересихав на повітрі.

Сучасні зубні протези виготовляються із спеціальних пластмас - нейлону і акрилу, стійких до будь-якої зовнішньої середовищі. Тому виймати протез перед сном не рекомендується, оскільки це збільшує час звикання.


postheadericon Надёжное средство для фиксации зубных протезов нижней челюсти

Средство надежно удерживает протезы в течение всего дня.

Прокладки для фиксации не растворяются жидкостями и слюной, и поэтому они эффективны для пациентов с обильным слюноотделением.

Прокладки Фиттидент также играют роль мягкой подкладки, предотвращающей раздражение тканей, компрессионные язвы и воспаление слизистой полости рта. Прокладки не вызывают смещения протезов.

Прокладки Фиттидент обеспечивают надежную комфортабельную фиксацию протеза с челюстью на весь день. Вы снова можете смеяться, разговаривать, есть и пить с полной уверенностью и комфортом, как будто бы это были ваши собственные зубы.

Применение:

1.Очистите и полностью высушите Ваш протез

2.Снимите предохранительную плёнку с обеих сторон прокладки. Чтобы было легче снять плёнку, слегка согните ее.

3.Тщательно уложите прокладку FittyDent по всей (полностью сухой) внутренней поверхности зубного протеза нижней челюсти (при этом выдавливая образующиеся воздушные зазоры).

4.Отрежьте излишние части прокладки маленькими ножницами и как обычно вставьте протез. На короткое время крепко сожмите зубы. По возможности не ешьте и не пейте в течение 15 мин.

Состав карбоксиметилцеллюлоза натрия, поливинилацетат, петролатум, лен, гидроксипропилцеллюлоза.

 

Упаковка 15 шт.

postheadericon Як навчитися їсти з зубними протезами.

Як навчитися їсти з зубними протезами.

Будь-знімний протез відновлює жувальну функцію не в повному обсязі. Отже, в перші дні прагнете уникати твердої їжі. Починайте з більш піддатливою їжі, переходите до більш твердої., Намагаючись рівномірно розподіляти їжу на праву і ліву сторони, і з плином часу це буде виходити все краще і краще.

Догляд за знімним зубним протезом.

Протез вдень та вночі може бути в роті. Немає потреби по-старому класти його в склянку. Це не тільки марно (сучасна пластмаса досить стабільна), але і часом може бути шкідливо. Так як уві сні людина може стискати щелепи сильніше, ніж вдень, створюється підвищена навантаження на інші зуби та суглоби. Чистити протез необхідно не рідше 2-х разів на день, після їжі зубною щіткою, обполіскувати в теплій проточній воді. Окремо треба чистити свої зуби.

Показником хорошого догляду є відсутність їжі та нальоту на протезі. Щоб видалити пігментні плями від кави, сигарет і т. п., треба звернутися до лікаря. Зубний технік відновить необхідну полірування і блиск. Додатково можна використовувати спеціальні засоби для чищення, які можна придбати в аптеці таблетки Fittydent.

У разі появи тріщин, переломів і т. п., не намагайтеся полагодити протез самі (навіть якщо це терміново). Швидше за все, це його зіпсує безповоротно.

Не рекомендується робити перерви в носінні протеза більше 1,5 - 2 тижнів, так як це може знову призвести до появи первинних неприємних відчуттів, може утруднити установку протеза точно на місце. Якщо протезом не користуватися більше місяця - як правило, він уже не придатний, і потрібно виготовити новий.

Термін служби протеза буде багато в чому залежати від якісного догляду і дотримання письмових та усних рекомендацій Вашого лікаря або стоматології, в якій вам виготовили зубний протез.

У перший час знімні протези можуть викликати нудоту, рясне слиновиділення, неясність мови, втрату або зниження смакових відчуттів, втрату відчуттів холодного і гарячого, утруднене відкушування і розжовування їжі.

У міру звикання до протезу всі ці явища поступово зникають.