Главная Знания Статьи

postheadericon 3D протезування

Сучасне протезування зубів стало повністю авторизованим. Комп'ютерні технології задіяні практично на всіх етапах процедури.

Все ж головний поштовх в розвиток протезіологіі внесла можливість створення електронних 3D макетів.

Стоматолог робить зліпок зубів і знімає рентген. На основі отриманих даних в спеціальній програмі складає детальний макет щелепи і зубів людини. Така можливість дає зубному техніку більше вихідної інформації для створення ідеального протеза. За допомогою цих технологій значно впав відсоток помилок при виготовленні коронок, вкладок, вінірів та мостів.

Не тільки підготовка, а й сам процес виготовлення став більш автоматизований. Спеціальні верстати самостійно роблять протези з пресованої кераміки. Від зубного техніка вимагається лише каркас. Його, як і раніше, роблять вручну. Далі пацієнту призначається додатковий прийом, де цей каркас буде прикладенний. Якщо ніяких недоліків немає, решту етапу роботи можна віддати техніці.

Після калібрування і налаштувань, верстат пошарово завдає основний матеріал на каркас. Машина ідеально повторює макет, який був створений раніше. За людиною залишається лише полірування та видалення дрібних нерівностей.

 

Особливо часто ця технологія застосовується при виготовленні вінірів. За рахунок їх низької товщини, у фахівця не завжди виходить створити продукт, який найкраще буде ідеально виглядати на зубах. Крім того, не варто забувати, що керамічні пластинки - це дуже тендітні вироби. Будь-який незручний рух та багатогодинна робота піде нанівець. При автоматизуванні процесу таких помилок не трапляється.

postheadericon Алергія на зубні протези

Протезування - це самий простий, швидкий, доступний спосіб відновлення втрачених зубів. Процедура містить дуже мало протипоказань і практично не викликає побічних ефектів. Єдине, що може виникнути після протезування - це алергія на зубні протези.

Практично в 99% випадків до протезування людина не підозрює про можливість виникнення у нього такої реакції. Симптоми проявляються після процедури. Вихід в цьому випадку в основному один: видалення з порожнини рота джерела роздратування.

СИМПТОМИ АЛЕРГІЇ НА ЗУБНІ ПРОТЕЗИ

Як говорилося, що часто зустрічається, при протезуванні - це алергія на зубні протези симптоми якої наведемо нижче:

• Підвищена температура тіла.

• Металевий присмак у роті.

• Напади, схожі на бронхіальну астму.

• Червона висип, яка проявляється на слизовій рота.

• Висипання, яка може виникати на обличчі і руці.

• Порушення чутливості.

• Почервоніння слизової рота.

• Набряк слизової, ясен, мови, внутрішній боку губ і поверхні щік.

• Характерний набряк Квінке, який проявляється у вигляді пухлини гортані та порушення дихальної функції.

• Хворобливі відчуття в роті, які супроводжуються сухістю, гіркотою, першінням та слиновиділенням.

 

• Зовнішній набряк губ, носа, повік.

postheadericon Особливості зубів мудрості

Розрізняють такі особливості зубів мудрості:

• Непередбачуваний зовнішній вигляд. З анатомічний точки зору зуб мудрості нічим не відрізняється від інших зубів. Однак з точки зору зовнішнього вигляду зубів мудрості властиво велика різноманітність будови, що і є головною проблемою при лікуванні зубів мудрості. Найбільш непередбачувана будова коронки виявляється у верхніх зубів мудрості. Нижні ж, в свою чергу, відрізняються найбільшим відхиленням осі кореня від осі коронки. Як і коронки, коріння цих зубів теж мають непередбачувану форму. Крім того, практично неможливо передбачити кількість коренів і кореневих каналів.

• Ще однією особливістю зубів мудрості, є те, що вони не беруть участь в процесі пережовування їжі - дана функція була втрачена в ході еволюції. На думку багатьох вчених, саме ця особливість є головною причиною того, що зуби мудрості часто псуються. Справа в тому, що в процесі жування зуби самоочищаються і стимулюється їх кровопостачання. Саме, байдужість зуба при жуванні стала причиною, що багато лікарів думають, що зуб мудрості не потрібен і його слід видалити при перших же скаргах.

 

• Верхні зуби мудрості контактують тільки з одним зубом при змиканні. Справа в тому, що при правильному змиканні зубів, всі зуби контактують з двома зубами. Кожен зуб нижнього зубного ряду одночасно стосується з однойменним зубом верхньої щелепи і з впередстоячим. Винятками з цього правила є тільки верхні зуби мудрості і нижні центральні різці.

postheadericon Шляхи зниження каріесогеності вуглеводів

Метаболізм вуглеводів в порожнині рота завершується утворенням органічних кислот. При недостатній резистентності зуби руйнуються під їх впливом. Процес метаболізму вуглеводів найбільш інтенсивно протікає в м'якому зубному нальоті, а крім того, в слині і деяких інших структурах порожнини рота. Прийом легкозасвоюваних вуглеводів є пусковим моментом ланцюгової реакції, яка несприятлива для гомеостазу порожнини рота, що веде до його порушення, місцевого зрушення рН (в зубному нальоті), змінює динамічну рівновагу емалі в бік збільшення інтенсивності процесів демінералізації. Карієсогенний потенціал вуглеводів залежить не тільки і не стільки від споживаного їх кількості, скільки від частоти прийому, кількості цукру, що залишається в порожнині рота після споживання, фізичного вигляду цукру (в'язкість, липкість), його концентрації та багатьох інших факторів. Чим частіше, довше і в найбільш високих концентраціях цукор затримується в порожнині рота і стикається з зубами, тим більше виражено його каріесогеіное дію.

Перспективними шляхами зниження кариесогенності вуглеводів при карієсі є:

1) зменшення споживання вуглеводів;

2) зниження частоти споживання вуглеводів;

3) заміна метаболізуються в порожнині рота вуглеводів неметаболізіруемимі;

4) зменшення часу перебування вуглеводів в порожнині рота;

 

5) виведення вільних вуглеводів з порожнини рота шляхом їх ферментативного розщеплення або обмеження можливості вступати в метаболізм.

postheadericon Зубний протез «Сендвіч»

«Сендвіч» - знімний виріб, покривний, тобто він лежить на яснах, як і звичайний зубний протез. На цьому їх схожість закінчується. «Сендвіч» не спирається на піднебіння, не перекриває його. Для його установки потрібні опорні зуби або хоча б добре проліковані корені зубів.  Для цього в ряду штучних зубів деякі зроблені у вигляді коронок, в які вміщаються  зуби пацієнта.

Зуби, які служать опорою конструкції, які не обтачиваются.

Не видаляються коріння, так як, добре проліковані, вони є додатковими опорами. Коронки не потрібні. Ні гачків, які і виглядають непривабливо, і не дуже зручні, і часто ламаються.

Особливості моделі забезпечують щільну фіксацію в ротовій порожнині без додаткових коштів. Вона тримається на опорних зубах, щоб її зняти, треба докласти невелике зусилля.

Ніколи не натирає ясна.

Навколишні не помітять, що це не свої зуби. Вони виглядають дуже натурально.

Якщо у його власника відбуваються якісь зміни в порожнині рота, не потрібно виготовлення нової конструкції. Колишня прекрасно піддається коригуванню під нові умови. Також вона легко лагодиться, причому ремонт не зажадає великих витрат.

Термін служби великий, не менше десяти років.

Якщо втрачені всі зуби, протез можна адаптувати під фіксацію на імплантатах.

Виріб дуже міцний. За цим показником воно порівнянне з металевими бюгельнимі конструкціями. При цьому воно еластично не менше ніж нейлонові конструкції. Але нейлонові не можна чинити і коригувати.

Зубний протез «Сендвіч» легкий (його вага близько 6-8 грам), так як при його виготовленні не використовується метал.