Главная Знания Статьи

postheadericon Як навчитися їсти з зубними протезами.

Як навчитися їсти з зубними протезами.

Будь-знімний протез відновлює жувальну функцію не в повному обсязі. Отже, в перші дні прагнете уникати твердої їжі. Починайте з більш піддатливою їжі, переходите до більш твердої., Намагаючись рівномірно розподіляти їжу на праву і ліву сторони, і з плином часу це буде виходити все краще і краще.

Догляд за знімним зубним протезом.

Протез вдень та вночі може бути в роті. Немає потреби по-старому класти його в склянку. Це не тільки марно (сучасна пластмаса досить стабільна), але і часом може бути шкідливо. Так як уві сні людина може стискати щелепи сильніше, ніж вдень, створюється підвищена навантаження на інші зуби та суглоби. Чистити протез необхідно не рідше 2-х разів на день, після їжі зубною щіткою, обполіскувати в теплій проточній воді. Окремо треба чистити свої зуби.

Показником хорошого догляду є відсутність їжі та нальоту на протезі. Щоб видалити пігментні плями від кави, сигарет і т. п., треба звернутися до лікаря. Зубний технік відновить необхідну полірування і блиск. Додатково можна використовувати спеціальні засоби для чищення, які можна придбати в аптеці таблетки Fittydent.

У разі появи тріщин, переломів і т. п., не намагайтеся полагодити протез самі (навіть якщо це терміново). Швидше за все, це його зіпсує безповоротно.

Не рекомендується робити перерви в носінні протеза більше 1,5 - 2 тижнів, так як це може знову призвести до появи первинних неприємних відчуттів, може утруднити установку протеза точно на місце. Якщо протезом не користуватися більше місяця - як правило, він уже не придатний, і потрібно виготовити новий.

Термін служби протеза буде багато в чому залежати від якісного догляду і дотримання письмових та усних рекомендацій Вашого лікаря або стоматології, в якій вам виготовили зубний протез.

У перший час знімні протези можуть викликати нудоту, рясне слиновиділення, неясність мови, втрату або зниження смакових відчуттів, втрату відчуттів холодного і гарячого, утруднене відкушування і розжовування їжі.

У міру звикання до протезу всі ці явища поступово зникають.postheadericon Флюороз

Попадання фтору в організм має як позитивний вплив - знижує захворюваність карієсом зубів, так і згубний - викликає флюороз зубної емалі та скелета внаслідок попадання в організм фтору у великих кількостях протягом тривалого часу. Рівні споживання фтору, що ведуть до настільки протилежних наслідків, розрізняються досить незначно.

Надлишок фтору позначається на здоров'ї зубів. На зубах можуть проявлятися крейдоподыбними плямами. Надлишок фтору проявляється на молочних зубах у вигляді коричневих смуг та плям. Дане захворювання носить назву - флюороз.

Флюороз небезпечний тим, що може викликати руйнування зубів. Захворювання відбивається не тільки на зубах, так само ламкими стають кістки. Для встановлення рівня фтору в організмі лікарі беруть аналіз крові та слини.

 

Профілактикою флюорозу можна вважати вживання морепродуктів. Досить пару раз на тиждень вживати рибу або морську капусту, щоб прибрати надлишки фтору. Так само в раціон слід включити молоко та молочні продукти, шпинат, капусту, петрушку та інші продукти, що містять кальцій, який має властивість витісняти з організму зайвий фтор. Так само потрібно відмовитися від фторированной зубної пасти.


postheadericon Карбоксиметилцелюлоза в медицині

Карбоксиметилцелюлоза (КМЦ, целюлозогліколева кислота, [С6Н7О2 (ОН) 3-x (ОСН2СООН) x] n, де х = 0,08-1,5) - похідна целюлози, в якій карбоксілметільная група (-CH2-COOH) з'єднується гідроксильною групою глюкозних мономерів. Є слабкою кислотою, безбарвна, за своєю хімічною природою є високополімерним іонним електролітом. Карбоксиметилцелюлоза виходить в результаті реакції монохлоруксусної кислоти з алкілцелюлозою, яку, в свою чергу, отримують з целюлози та каустичної соди.

Карбоксиметилцелюлоза може бути генетично модифікована. Вона добре розчиняється у воді, не має запаху і зовсім не отруйна. Карбоксиметилцелюлоза абсолютно не схильна до розпаду при впливі яскравого світла, не розчиняється в рослинних і тваринних маслах. Використовується як стабілізатор консистенції, загущувач, засіб для капсулювання.

Основна властивість карбоксиметилцелюлози - це здатність до формування дуже вузького колоїдного розчину, яка не втрачає своїх властивостей протягом тривалого часу. Застосовується в якості згущувача при виготовленні морозива, сирних мас, майонезів; як регулятор консистенції в десертах, желе, креми і пастах; в оболонках для риби, м'яса, кондитерських виробів.

Основна властивість карбоксиметилцелюлози - це здатність до формування дуже в᾿язкого колоїдного розчину, який не втрачає своїх властивостей протягом тривалого часу.

У промисловості (нехарчову) карбоксиметилцелюлозу і натрійкарбоксиметилцелюлозу широко застосовують в якості агентів-загусників та пластифікаторів.

 

Про токсичну дію при використанні в косметичній індустрії офіційних наукових даних немає. За неперевіреними даними, карбоксиметилцелюлоза підвищує рівень холестерину, і може викликати пухлини і сприяти розвитку раку, що було доведено в результаті деяких досліджень на тваринах. Однак, деякі дослідники небезпідставно вважають, що найбільшої шкоди харчового стабілізатора Е466 (карбоксиметилцелюлози) настільки високий для людського організму, що добавку варто повністю заборонити до застосування, а також виключити небезпечне з'єднання зі списку, дозволених в харчовій промисловості хімічних сполук. В силу своїх органічних характеристик найбільшої шкоди харчової стабілізатор Е466 карбоксиметилцеллюлоза може завдати людям, що страждають деякими формами захворювань шлунково-кишкового тракту. Крім того, не слід зловживати продуктами харчування, що містять у складі стабілізатор Е466, людям з порушеним обміном речовин. Інші застосування карбоксиметилцелюлози: в медицині, для виробництва проносного; при виробництві побутової хімії та косметики (шампуні, креми для гоління, креми для фіксації зубних потезів, засоби по догляду за волоссям та ін.)

postheadericon 3D протезування

Сучасне протезування зубів стало повністю авторизованим. Комп'ютерні технології задіяні практично на всіх етапах процедури.

Все ж головний поштовх в розвиток протезіологіі внесла можливість створення електронних 3D макетів.

Стоматолог робить зліпок зубів і знімає рентген. На основі отриманих даних в спеціальній програмі складає детальний макет щелепи і зубів людини. Така можливість дає зубному техніку більше вихідної інформації для створення ідеального протеза. За допомогою цих технологій значно впав відсоток помилок при виготовленні коронок, вкладок, вінірів та мостів.

Не тільки підготовка, а й сам процес виготовлення став більш автоматизований. Спеціальні верстати самостійно роблять протези з пресованої кераміки. Від зубного техніка вимагається лише каркас. Його, як і раніше, роблять вручну. Далі пацієнту призначається додатковий прийом, де цей каркас буде прикладенний. Якщо ніяких недоліків немає, решту етапу роботи можна віддати техніці.

Після калібрування і налаштувань, верстат пошарово завдає основний матеріал на каркас. Машина ідеально повторює макет, який був створений раніше. За людиною залишається лише полірування та видалення дрібних нерівностей.

 

Особливо часто ця технологія застосовується при виготовленні вінірів. За рахунок їх низької товщини, у фахівця не завжди виходить створити продукт, який найкраще буде ідеально виглядати на зубах. Крім того, не варто забувати, що керамічні пластинки - це дуже тендітні вироби. Будь-який незручний рух та багатогодинна робота піде нанівець. При автоматизуванні процесу таких помилок не трапляється.

postheadericon Алергія на зубні протези

Протезування - це самий простий, швидкий, доступний спосіб відновлення втрачених зубів. Процедура містить дуже мало протипоказань і практично не викликає побічних ефектів. Єдине, що може виникнути після протезування - це алергія на зубні протези.

Практично в 99% випадків до протезування людина не підозрює про можливість виникнення у нього такої реакції. Симптоми проявляються після процедури. Вихід в цьому випадку в основному один: видалення з порожнини рота джерела роздратування.

СИМПТОМИ АЛЕРГІЇ НА ЗУБНІ ПРОТЕЗИ

Як говорилося, що часто зустрічається, при протезуванні - це алергія на зубні протези симптоми якої наведемо нижче:

• Підвищена температура тіла.

• Металевий присмак у роті.

• Напади, схожі на бронхіальну астму.

• Червона висип, яка проявляється на слизовій рота.

• Висипання, яка може виникати на обличчі і руці.

• Порушення чутливості.

• Почервоніння слизової рота.

• Набряк слизової, ясен, мови, внутрішній боку губ і поверхні щік.

• Характерний набряк Квінке, який проявляється у вигляді пухлини гортані та порушення дихальної функції.

• Хворобливі відчуття в роті, які супроводжуються сухістю, гіркотою, першінням та слиновиділенням.

 

• Зовнішній набряк губ, носа, повік.